Замена на електрична батерија за вилушкар Цена 24V/36V/48V/60V/72V/80V/Контактирајте со нас Производител на оловни акумулатори

¥4,600.00¥52,800.00

(Произведено во Кина), (WhatsApp+86 17817703765), Испорака низ целиот свет, висок квалитет, евтина цена, Добавувач на батерии за електричен виљушкар Индустриски камион/сложувач/камион за ракување со материјали/приколка/2V оловна киселинска батерија/прилагодена батерија со капацитет. Применливо за: виљушкар за палети / вилушкар за редење / вилушкар со противтежа / дофат вилушкар / вилушкар за подигање / теренски вилушкар / тежок вилушкар / телескопски вилушкар / повеќе од 300 спецификации и модели Применливи модели:
Вилушкар Хели / Вилушкар Хангжу / Вилушкар Линде / Вилушкар Тојота / Вилушкар TCM / Вилушкар Komatsu / Вилушкар Hyundai /
Вилушкар Longgong / Вилушкар Jianghuai / Виљушкар Таилифу / Вилушкар Lizhiyou / Вилушкар Daewoo / Виљушкар Xilin / Виљушкар Hyster /
Вилушкар BT / Вилушкар Кобелко / Вилушкар STILL / Вилушкар Jungheinrich / Вилушкар Нуоли / Вилушкар Сумитомо / Вилушкар за мобилност /
Вилушкар Далиан / Вилушкар Лиугонг / Вилушкар Досан / Вилушкар Ниули / Вилушкар Тију / Вилушкар Баоли / Вилушкар Мицубиши /
Виљушкар Нисан/ Виљушкар Џиксинксианг/ Вилушкар Јуен/ Виљушкар Кларк/ Вилушкар Келанг/ Вилушкар Жуои/ Вилушкар Жонгли/
Вилушкар Max / Youjia Вилушкар / Кејп Виљушкар / Далонг Виљушкар / Зумлион Виљушкар / Виљушкар со големи тркала / Виљушкар Chery /
Виљушкар Викинг / Вилушкар тој / Вилушкар Шантуи / Интелигентен вилушкар / Вилушкар Донгфангхонг / Вилушкар Џингјанг / Вилушкар Ксиагонг /
Виљушкар Weishihai / Вилушкар BYD / Вилушкар Seiko / Виљушкар Himic / Вилушкар отпорен на експлозија / Вилушкар Zhongli / Вилушкар Crown / OM Вилушкар / ОПК вилушкар /

Clear
SKU: N/A Category:

Инструкции за нарачка на батерија на вилушкар:
Кога нарачува батериски пакет, клиентот треба да ги информира: брендот на возилото, моделот, спецификацијата на батерискиот пакет, нивото на напон (V) и капацитетот (AH), максималната големина на железната кутија (должина*ширина*висина/вкупна висина), конектори ( Приклучок) спецификации и модели, по можност со фотографија од батерискиот пакет (гледајќи надолу на целиот батериски пакет).
Поради големиот број модели на производи и широк опсег на вклучени региони, таксата за испорака не може да се одреди. Клиентот треба да ја обезбеди соодветната адреса на пристаништето/аеродромот и да ја контактира службата за корисници за соодветните такси. Ви благодариме за разбирањето Поддржете приспособен капацитет 160-1200AH
Процес на производство на батерии за виљушкар:
01 Долг работен век
Позитивната плоча на батеријата е тубуларна, а негативната плоча е паста, со висок капацитет, низок внатрешен отпор, стабилни перформанси на високи и ниски температури и долг работен век
и други значајни предности, како што се добри перформанси за длабоко полнење-празнење.
02 Решетката има добра отпорност на корозија
Уникатниот легиран материјал е формиран со високо-чистотна леење на база на олово со повеќе елементи. Оваа решетка има супериорна отпорност на корозија и отпорност на лази, повисока од другите решетки.
03 Конзистентноста на батеријата е добра
Единечната ќелија е поврзана со заварување или флексибилна жица, со добра конзистентност на батеријата и силна функција за обновување од длабоко празнење.
04Напреден процес на обликување на стврднување на плочи
Прифатете ја домашната напредна технологија за внатрешно обликување, строго контролирајте го квалитетот на производот и целосно гарантирајте ја рамнотежата, конзистентноста, стабилноста и доверливоста на секоја батерија пред пратката.
05 Полиестерска цевка со висока јачина
Употребата на полиестерски цевки со висока цврстина и сепаратори на PE кеси може ефикасно да го реши проблемот со кинење на цевката за време на употребата и проблемот со краток спој на оловните дендрити кои продираат од двете страни на групата електроди со краток спој, обезбедувајќи ја ефикасноста на рекомбинацијата на кислородот на батеријата реакција.
05Школката е изработена од висококвалитетен ПП материјал
Обвивката и капакот на батеријата се направени од висококвалитетен PP материјал, целосно автоматска компјутерска технологија за топлинско запечатување, отпорни на удари, отпорни на протекување и отпорност на висока температура, што го прави производот издржлив.
210 ah | 240 ah | 280 ah | 320 ah | 350 ah | 380 h

電壓

24V, 36V, 48V, 60V, 72V, 80V

容量

180ah, 210ah, 240ah, 280ah, 320ah, 350ah, 380ah, 400ah, 420ah, 450ah, 460ah, 480ah, 500ah, 520ah, 560ah, 580ah, 600ah, 620ah, 630ah, 680ah, 700ah, 720ah, 750ah, 780ah, 800ah, 820ah, 860ah, 900ah, 960ah, 1000ah, 1050ah, 1150ah, 1200ah

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Замена на електрична батерија за вилушкар Цена 24V/36V/48V/60V/72V/80V/Контактирајте со нас Производител на оловни акумулатори”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart
您好,有任何疑问请与我们联系!
Open chat