Forklift aküsü nasıl korunur?

1. Forklift lityum pil

1. Forklift lityum aküsü %80 ile %90 arasında saklanmalıdır.%0 tamamen boşalmış durumda çok uzun süre saklanırsa olumsuz etkileri olacaktır.

2. Düşük sıcaklıklı bir ortamda, aracın 0 ℃ üzerindeki bir ortamda kullanımdan hemen sonra şarj edilmesi ve akünün deşarjı sırasında kalan sıcaklıktan tam olarak yararlanılması gerekir (düşük sıcaklık alanı, satın alırken bir ısıtma sistemi seçilmesi önerilir. ).

3. Akü zayıfken aracı park etmekten ve devreden çıkarmaktan kaçının.Arac tam şarj olduktan sonra devre dışı bırakmayı deneyin.Düşük sıcaklık korumasından sonra şarj edilemiyorsa, şarj etmeden önce sıcaklığa geri dönmek için aküyü kullanmanız gerekir.

4. Tatil günlerinde araç uzun süre saklanacaksa, lütfen pil gücünü zamanında kontrol edin, tam şarjlı olarak saklayın ve forklifti tamamen kapatın ve forklifti kapatın ve her 30 günde bir aracın gücünü yenileyin. .

2. Forklift kurşun asitli akü

1. Forklift kurşun-asit aküleri, kullanılmadıkları zaman 0 ℃ üzerindeki bir odada saklanmalıdır. Saklamadan önce, akünün dışını temizleyin, tamamen şarj edin ve güç anahtarını kapatın.

2. Kışın akü %50 boşaldığında elektrolit donma tehlikesi altındadır. Elektrolit su ve sülfürik asitten oluşur Elektrolitteki sülfürik asit içeriği ne kadar yüksek olursa, elektrolitin özgül ağırlığı o kadar yüksek ve elektrolitin donma sıcaklığı o kadar düşük olur.

3. Elektrolitin sıcaklığı pilin kapasitesi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.Ortam sıcaklığı her 1°C düştüğünde (standart sıcaklık 25°), kapasite yaklaşık %1~2 oranında azalır. Bu nedenle elektrolit sıcaklığını arttırmak için forklift kapalı bir yere park edilmeli veya akü 0°C’nin üzerindeki odaya taşınmalıdır.

4. Aküye eklenen distile su elektrolit ile eşit şekilde karıştırılmalıdır. Zamanında karıştırılmazsa elektrolitin üzerinde yüzen damıtılmış su donacaktır. Bu nedenle aküye kışın damıtılmış su ilave edin.Unutulmamalıdır ki, elektrolit ve damıtık suyun donmaması için hızlı bir şekilde karıştırılabilmesi için tam şarj olduktan sonra damıtık su ilave edilebilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart
您好,有任何疑问请与我们联系!
Open chat